Poşet Yerine Alternatif : Bez Çanta Miladı
0

Plastik Poşet Yerine Alternatif

Plastik poşet yerine alternatif mi arıyorsunuz? Bez çanta plastik poşetlerin sonunu getirirken kendi miladını yazıyor. Birleşmiş Milletler tüm dünya ülkelerini 2015 yılında sürdürülebilirlik için seferberliğe davet etti ve Hedef 2030 adı altında 17 hedef ile geleceğimizde yaşanabilir bir gezegen bırakabilmemiz adına tüm dünya hükümetlerini göreve davet etti.

Plastik Poşetlerin Parayla Satılması

Bu hedefler içinde geri dönüşüm ve geri kazanıma yönelik maddeler de mevcut. 01.01.2019 itibarıyla Çevre Ve Şehircilik Bakanlığımızın önderliğinde naylon ve plastik poşetlerin bedelsiz verilmesinin yasaklanması ile poşet yerine ne kullanılır? poşet yerine alternatifler nelerdir? Poşetin yerine alternatifler? gibi sorular ortaya çıktı. Uzun vadede satışlarının tamamen kaldırılmasına yönelik kanun ile birlikte ülkemizde de bu konuda ciddi çalışmalar başlatılmıştır.

Plastik Poşet Yasası

2018 yılı içinde Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın liderliği yönlendirmeleri ile başlatıldı. Sıfır Atık Projesi de ülkemizde geri dönüşümün önemine yönelik çok ciddi bir adımdır.
Tüm bunların eşiğinde biz halkımızı bez çanta kullanmaya ve kullandırtmaya davet ediyoruz ve hepimize bu konuda düşen görevler olduğunu anımsatmak istiyoruz.
MTGreenworks kurulduğu 2010 yılından bu yana hep aynı motto ile seslenmişti; ”Daha az tüketim, daha temiz bir dünya için”.
Bu mottomuzdan hareketle ülkemizde 2019 yılının bir milad olmasını istiyoruz. Hep birlikte bez çanta kullanımı, atıkların doğru ayrıştırılması ve geri dönüşüme kazandırılmasına yönelik el ele hareket edelim diyoruz.
Özellikle plastik poşetin yerine alternatif olarak ultrasonik çanta tercih edebilirsiniz.

Poşet Yerine Ne Kullanılabilir?

Tüm market zincirleri ve mağaza zincirlerinin naylon ve plastik türevli çantalara getirilen ilk etapta zorunlu fiyat ve ardından kademeli olarak piyasadan çekilmesi yasal uygulamaları ile birlikte bez çantalara olan ilgisi daha da arttı.
İşte tam bu noktada MTGreenworks olarak, ultrasonik Kaynaklı bez çantaları ile yıllardır dikişli çantalarla sunduğu ürün gamına bir artı katıyor ve organize perakendeciliğe doğa dostu, geri dönüşebilir ve bütçesel boyutta oldukça ekonomik bez çanta seçeneklerimizi sunuyoruz.
Plastik poşet yerine alternatif olarak herhangi bir bez çanta modelini tercih edebilirsiniz.
Ultrasonik kaynaklı bez çantalarımız sadece mağaza ve marketlerde kullanılmıyor tabiki. Yurtiçi ve dışındaki katılımcısı olduğunuz fuar vb. etkinlikler başta olmak üzere, tüm etkinliklerde ve bayilere yönelik çalışmalarda dağıtabileceğiniz promosyon bez çantalarda da bu ürün grubumuzu önermekteyiz.

Yorum Yapın

E-posta adresiniz paylaşılmaz...

Destek